Ediția: Joi 2 Mai 2024. Nr. 6616

FC Panciu iernează pe penultimul loc

FC Panciu a făcut cel mai prost tur în liga a treia de fotbal și iernează pe penultimul loc în clasament. Păncenii au cedat ieri, 0-1 (0-0) pe terenul celor de la Rapid CFR Suceava și din retur conducerea clubului a anunțat că va renunța la mai mulți jucători care nu au confirmat. Păncenii au început partida mai bine, dar șutul expediat de Sascău a fost respins de portarul sucevean (7). Nici Stoian nu a avut mai multă baftă după ce, nemarcat în careul gazdelor, a șutat pe lângă poartă (23). Cea mai mare ocazie a păncenilor a fost irosită de Duțu, care singur cu portarul advers, a șutat în acesta (43). În repriza a doua, portarul vrâncenilor, Lazăr s-a remarcat la șutul trimis de Romaniuc (47), dar nu a mai avut reacție la torpila expediată de Spătar (51). Cu trei minute înainte de finalul confruntării, păncenii au cerut insistent o lovitură de la 11 m după o intrare a lui Breniuc la Liutec, dar centralul a fost ferm pe poziții și a lăsat jocul să continue. Rapid CFR: Gavriloaia- Spătar, Plămadă F, Tomescu, Golofca –  Corban, Sava, Breniuc, Brânză – Apetri, Oniu. Au mai jucat: Romaniuc și Spătar.
FC Panciu: Lazăr – Stanciu, Bozian, Stan, Cl. Mihai –  Balaban, Bâra, Duțu, Stoian – I. Radu, Sascău. Au mai jucat Cioran și Liutec.