Ediția: Duminică 19 Mai 2024. Nr. 6627

CSM Focşani a remizat cu Pambac Bacău

CSM Focșani a remizat, ieri, scor 1-1(1-1) în partida disputată pe teren propriu, în compania echipei Pambac Bacău. Scorul a fost deschis de focșăneni, în minutul 21, prin Toader, care a introdus mingea în plasă dintr-o lovitură de cap de la 6 metri. Scorul a devenit 1-1, după ce oaspeții au egalat cu 3 minute înainte de terminarea primei reprize. Echipa noastră a început în următoarea formulă: Ivanciu, Feraru, Gurguiatu, Crăciun, Duțu, Ungureanu, Bucătaru, Alexandrescu, Săraru, Predoiu și Toader. În repriza a doua au mai intrat Ionel, Nechifor, Chivu, Radu, Stanciu, Curteanu, Lazăr și Petrică. Partida a fost arbitrată de Marius Martiș, ajutat la cele două linii de Dănuț Dumitriu și Lucian Sîrbu. CSM va disputa ultimul meci amical dinaintea returului, sîmbătă, la Bacău, în compania FCM-ului din localitate. Returul va debuta vineri, 3 martie, echipa din Focșani jucînd pe teren propriu contra celor de la Oțelul II Galați.