Ediția: Sâmbătă 18 Mai 2024. Nr. 6627
Ediția: Sâmbătă 18 Mai 2024. Nr. 6627

FOTO: Mădălina Șerbănică, de la Secția moto a ACS Odobești, locul I la prima etapă Națională Enduro-Cross

Comunicat de presă:

          Secția moto a ACS Odobești a participat sâmbătă, 6 aprilie, la prima Etapă Națională Enduro-Cross, organizată în județul Tulcea (Lacul Iacobdeal) unde pilotul nostru Mădălina Șerbănică a urcat pe prima poziție a podiumului de premiere la categoria Moto-fete. Echipa noastră moto a fost formată din 7 piloți care participă în campionatul Național și Regional Est Enduro-Cross și care la Iacobdeal a avut clasările: 16 – Dorin Iamandeiu, categoria Moto; 23 – Mădălin Gîtin Mădălin; 24 – Mădălin Mihai; 27 – Alin Spînu; Daniel Voicu a avut probleme mecanice. Cursa a fost organizată foarte de bine de clubul sportiv Hard Enduro Dobrogea, într-o locație superbă și cu multe surprize pentru toți piloții participanți. În scurt timp vom transmite echipa QUAD/ ATV/ SSV pentru sezonul competițional 2024.

          Mulțumim Primăriei Odobești și Domnului Primar Daniel Nicolaș pentru sprijinul necondiționat acordat clubului nostru.

Georgian Mocanu, președintele Secței Moto a ACS Odobești

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

You cannot copy content of this page

× Ai o stire interesanta?