Ediția: Sâmbătă 27 iulie 2024. Nr. 6679

Handbal Tineret – HC Buzău – CSM Focșani 2007 31-22 (14-12)

Formația CSM Focșani 2007: Vișan, Zaharia, Andronic – Iorga, Dochioiu, Ciobanu, Popa, Muraru -1 gol, Golea – 8, Anton, Tertelici, Pavlov -1, Toboșaru – 4, Apostu -1, Tînjală, Lazoreac – 7.

Echipa de tineret a CSM Focșani 2007 a suferit sâmbătă, 2 martie, o înfrângere drastică în deplasarea de la Buzău, în etapa a 11- a a Campionatului Național. Focșănenii au început neconvingător meciul cu formația locală Handbal Club și în urma căruia, în caz de victorie, ar fi urcat pe primul loc al Seriei B, dar au reușit să intre în pauză cu un pasiv de doar două goluri, 14-12 pentru gazde. Tot de două goluri, 19-17, era avantajul buzoielnilor și în minutul 43, însă până la final ei au mai înscris de 12 ori iar oaspeții de doar cinci ori! Scor final, 31-22!

CSM 2007 are în componență doar șase jucători din categoria tineret, ceilați fiind juniori 1 sau juniori 2. În etapa a 12-a, CSM Focșani 2007 va întâlni pe teren propriu sâmbătă, 23 martie, pe CSM Constanța.