Municipiul Adjud va găzdui astăzi, cu începere de la ora 9.30, o expoziție de tehnică militară care va avea loc în zona Piațetei „Ion Dichiseanu“ și la care sunt așteptați să participe toți adjudenii. „În baza Dispoziției nr. 1122/21.11.2023 a primarului municipiului Adjud în data de 23 noiembrie 2023, interval orar 09:30 – 14:00, în piațeta Ion Dichiseanu și pe strada Libertății pe segmentul din dreptul blocului nr. 8 va avea loc o expoziție de tehnică militară organizată de Colegiul Național ”Emil Botta” în cadrul festivităților ocazionate de evenimentul ”La ceas aniversar”. Pentru buna desfășurare a evenimentului vă adresăm, astfel, rugămintea ca joi, 23 noiembrie 2023, în intervalul orar 08:00 – 14:00, să aveți în vedere faptul că circulația rutieră se va desfășura pe ruta ocolitoare descrisă în imaginea de mai jos și să eliberați parcarea publică aferentă segmentului străzii Libertății din dreptul blocului nr. 8“, se arată într-o informare a Primăriei Adjud.