Futsal – Mărășeștenii au terminat la egalitate cu o echipă din Top 5

• ACS Mausoleul Mărășești – ACS Sepsi SIC 5-5 (2-2)

ACS Mausoleul Mărășești a jucat duminică, 19 noiembrie, cu una dintre formațiile din grupul celor mai bune din Liga 1 la futsal, ACS Sepsi SIC. În tur, la Sfântu Gheorghe, gazdele câștigaseră cu 6-3 iar în ultimele etape obținuseră două victorii și se anunțau ca adversari redutabili și în partida din prima etapă a returului. Duminică în Sala Polivalentă din Mărășești, covăsnenii au și condus cu 1-0 și 2-1, dar în pauză s-a intrat cu 2-2. A fost apoi 2-4, 4-5 și 5-5. Au marcat Eduard Petre ( minutul 5), Octavian Cireș (15, 39), Ion Dumitru (31), Ovidiu Tudose (32) respectiv Botond Veress (3, 38), Gall Attila (10), Czintos Ferenc (28), Jakab Robert (30). A fost un meci spectaculos nu doar prin schimbările de scor, ci și prin realizările tehnice și tactice ale celor două echipe.

ACS Mausoleul Mărășești – antrenor, Marius Cozma, manger Romeo Drăgan se află după prima etapă a retutului pe un liniștitor și foarte bun loc 6, la 4 puncte de următoarea clasată.

În etapa următoare, la 28 noiembrie, ACS Mausoleul Mărășești va întâlni în deplasare pe CFR Timișoara.