Handbal, Cupa României – Focșănenii vor juca pentru intrarea în sferturi de finală

• CSU din Suceava – CSM Focșani 2007 astăzi, de la ora 17:00, în sala ”Dumitru Bernicu”

Echipele de handbal de Ligă Națională CSU din Suceava și CSM Focșani 2007 se vor întâlni pentru a doua oară în decurs de 16 zile. A fost meciul din campionat din 18 martie, din Sala Polivalentă, câștigat de focșăneni cu 26-25, cu Mihăiță Miroiu marcând de 3 ori pe final și întorcând rezultatul în favoarea echipei sale. Astăzi, ar putea fi meciul lui Miroiu, al oricăruia dintre colegii săi ori al echipei în ansamblul său. Focșănenii, fără victorie în ultimele două partide din campionat, au nevoie de un moral bun înaintea dificilei confruntări de la Baia Mare de duminică, 9 aprilie. Moral bun care poate veni prin calificarea în sferturile Cupei României care la rândul său, după o eventuală tragere la sorți care nu-i ofere adversară tradițiobnală, Dinamo București, să o poate duce din nou în Final Four. La Suceava, astăzi, va fi greu pentru focșăneni, așa cum a fost de fiecare dată. Dar tot ca de fiecare dată CSM 2007 poate face un meci bun și scoate un rezultat de aceeași factură. Dacă își vor face jocul lor obișnuit, oaspeții vor pleca astă seară de la Suceava având calificarea în sferturile de finală ale Cupei României!