• CSM Focșani 2007 – CS Blejoi 2-0 (1-0)

Formația CSM Focșani 2007: Preda –Panaite, Abeaboeru, Antic – Negoiță, Săpunaru, Mazilu, Riza – Munteanu – Ofori, Gaspar.
Au mai jucat Lazăr, Stoica, Dascălu, Oprea, Ababei, Dănilă, Arnold, Paizan.
Antrenori, Adrian Toma, Cosmin Popescu, Gabriel Vasiliu.
Cu două săptâmâni înaintea reluării campionatului Ligii a III-a, CSM Focșani 2007 a întâlnit astăzi, pe stadionul Milcovul, partida de verificare cu liderul seriei a 5-a, CS Blejoi. Oaspeții au menținut jocul în echilibru doar în primele 45 de minute când au avut o mare șansă de gol, anulată prin intervenția lui Preda. În minutul 37, focșănenii au deschis scorul prin Gașpar care a reluat în plasă, din câțiva metri, mingea centrată de Munteanu. În repriza a doua, dominată net de gazde, în minutul 60, s-a repetat scenariul de la golul din prima: Munteanu a centrat iar Gașpar, de la 4 metri, a reluat imparabil mingea care s-a dus sub transversală pentru 2-0!