Volei – Fetele Focșaniului continuă – cu victorii – jocurile de verificare!

• CSM Focșani 2007 – CS Medgidia 3-0 (25-10, 25-23, 25-19)

Formația CSM Focșani 2007: Mihaela Dumitru, Gabriela Dumitru, Andra Damaschin, Flavia Obodariu, Alexandra Laurici, Miruna Pușcă, Alexandra Diac, Teodora Maria Meianu, Cătălina Ciobotaru, Mădălina Ioniță, Claudia Popa, Denisa Cara, Riana Bobeică.

Antrenori: Alin Andrei Lazăr și Mihaela Taskiran

Voleibalistele de la CSM Focșani 2007 au continuat la finalul săptămânii trecute seria jocurilor de pregătire începute vineri, 2 septembrie și sâmbătă, 3 septembrie la Brașov, unde au întâlnit formația locală, Bravol. Pe care au întrecut-o cu 3-0, 3-0. Sâmbătă, 10 septembrie, fetele Focșaniului au jucat în Sala Liceului cu Program Sportiv în compania junioarelor de la CS Medgidia. După un prim set adjudecat cu lejeritate de CSM 2007, au urmat două foarte disputate în care gazdele au fost mai bune în finalurile de set: scoruri, 25-23 și 25-19. Formația focșăneană este lipsită în continuare de două jucătoare importante – Alessia Sima, în refacere după ruptura de ligamente din finalul sezonului trecut, și Mara Tudorache, care a suferit ruptură de ligament în a doua partidă amicală cu Bravol Brașov.

Este de observat că în meciurile de verificare ale CSM Focșani 2007 evoluează, practic, toate junioarele de la CSS Focșani senioarele din lot fiind Miruna Pușcă și Alexandra Laurici.Aseară, de la ora 18:00, în Sala LPS, CSM Focșani 2007 a primit replica voleibalistelor de la Bravol Brașov într-un nou meci amical.