Ediția: Vineri 3 Mai 2024. Nr. 6617

Futsal – Ciorăștenii au câștigat la Cluj Napoca!

• CFF Clujana – Sportul Ciorăști 5-9 (5-3)

• În Cupa României, sâmbătă, 12 februarie, de la ora 12:00, Sportul Ciorăști – Luceafărul Buzău, în Sala Polivalentă

Sportul Ciorăști a jucat miercuri, 9 februarie, de la ora 16:00, în deplasare, cu CFF Cluj Napoca în turul preliminar al Campionatului Ligii 1. Partida a avut două părți distincte nu doar ca reprize, ci mai cu seamă ca prestație a oaspeților. În pauză s-a intrat cu un avans de două goluri al clujenilor și se părea că aceștia pot obține mai mult decât până acum în confruntările cu echipa din comuna vrânceană. În repriza a doua, pe teren nu a mai existat decât o formație, cea a oaspeților, care au înscris de șase ori fără a primi vreun gol. Au marcat pentru Ciorăști, Vlăduț Dudău – 3, Răzvan Crăciun, Ștefan Lupu – 3, Florin Hălceanu și Vicene Toma. În următorul joc din campionat, Sportul Ciorăști va întâlni în Sala Polivalentă pe Autobergamo Deva, la 22 februarie, de la ora 18:00.

Sportul Ciorăști va juca mâine, 12 februarie, de la ora 12:00, în Sala Polivalentă, cu Luceafărul Buzău, în Cupa României. În cea mai recentă întâlnirea a lor, la 5 februarie, tot în Sala Polivalentă, cele două formații au terminat la egalitate, 2-2. De această dată, la Sportul va reveni Vlăduț Dudău, care a lipsit în acel joc și care va da un plus de forță în atac. Și va spori șansele ciorăștenilor la un loc în următorul tur al Cupei României!