Ediția: Sâmbătă 20 iulie 2024 Nr. 6674
Ediția: Sâmbătă 20 iulie 2024 Nr. 6674

Gimnastică junioare – Fetele Focșaniului, la Campionatul Național Individual!

  • De la CSS Focșani vor evolua 12 sportive, la nivelurile 2, 3, 5 și 6

Începând de astăzi, 11 noiembrie, până sâmbătă 13 noiembrie, la Izvorani, vor avea loc întrecerile Campionatului Național Individual feminin de gimnastică. Gimnaste de la 14 cluburi vor concura la junioare III – nivel 2, junioare II – nivel 3 și 4 și junioare I – nivel 5 și 6. Clubul Sportiv Școlar Focșani va avea în concurs 12 sportive.

La nivelul 2 vor evolua Erika Rotaru, Alexia Său, Bianca Holban, pregătite de profesorii antrenori Doinița Vulcan și Dănuț Vulcan și Daria Buturugă, eleva profesoarei antrenor Daniela Trandafir.

La nivelul 3 vor concura Ioana Mihai și Andreea Epure, pregătite de profesorii antrenori Mirela Țugurlan Danțiș și Florin Roșioru, Karina Dondoi, antrenată de Daniela Trandafir și Andreea Popîrlan pregătită de Doinița Vulcan și Dănuț Vulcan.

La nivelul 5, vor intra în concurs elevele profesorilor antrenori Doinița Vulcan și Dănuț Vulcan, Cătălina Munteanu și Raisa Chivu, care se află în pregătire la Centrul Olimpic pentru junioare de la Constanța.

La nivelul 6, CSS Focșani va fi reprezentat de campioana europeană absolută de la Mersin, Turcia, din 2020, Ana Maria Bărbosu și de Iulia Florentina Trestianu, și ea, medaliată la Mersin, ambele eleve de la Focșani ale profesorilor antrenori Daniela Trandafir și Cezar Stoica, acum Centrul Național Olimpic pentru Pregătirea Junioarelor de la Deva, componente ale Programului Țară, țară, vrem campioane.

Pagina de facebook a FR Gimnastică anunță că întrecerile pot fi urmărite pe www.facebook.com/frgimnastica, și pe youtube.com/c/SlowTVShow.
Rezultatele vor putea fi accesate la:
http://frgimnastica.com/results?disciplineId=3&area_id=14

Programul Campionatului:
Joi, 11 noiembrie, orele 15.10 – 17.15 festivitate de deschidere şi concursul individual compus Junioare III – nivel 2; orele 19.00 – 20.45, concursul individual compus Junioare II – nivel 3
Vineri, 12 noiembrie, orele 9.40-11.20, concursul individual compus Junioare II – nivel 4; orele 13.10-14.50, concursul individual compus Junioare I – nivel 5; orele
16.15-18.00, concursul individual compus Junioare I – nivel 6
Sâmbătă, 13 noiembrie, orele 11.20 – 13.45, finale pe aparate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

You cannot copy content of this page

× Ai o stire interesanta?