Handbal, Liga Națională – Rezultat corect!

HC Minaur Baia Mare – CSM Focșani 2007 22-22 (11-12)

CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă, Rusu – Ragea, Popovici, Drăgan, Mirou – 1, Marjanovic – 3, Hrimiuc – 5, Mocanu, Rață – 1, Krstevski – 2, Marijanac – 3, Eros, Makrishin – 3, Mănescu – 4.

Minaur Baia Mare: Buzogany, Răzvan Pop, Buguleț – 2, Nagy – 1, Teca, Buzle – 2, Vujovic – 3, Terekhov, Huta, Căbuț – 3, Kutrc – 5, Cip, Erik Pop, Vujic – 1, Da Silva – 1, Bera – 4.

CSM Focșani 2007 și HC Minaur Baia Mare au terminat la egalitate partida care a avut loc astăzi, 16 octombrie, în Sala Lascăr Pană în etapa a șaptea a Campionatului Ligii Naționale de handbal masculin. A fost un joc aspru, în care apărările au fost greu de depășit! Oaspeții au terminat în avantaj prima repriză, au condus și după pauză până în minutul 42, băimărenii au trecut în avantaj și au avut 20-17 în minutul 49. Finalul de meci le-a aparținuț focșănenilor care au egalat la 21, a fost apoi 22-22 și mingea în posesia CSM 2007 care nu a fructificat atacul, așa cum s-a întâmplat și cu gazdele în ultimele secunde. Până la urmă, egalul a părut a fi rezultatul corect!