Ediția:: Sâmbătă 15 iunie 2024. Nr. 6649

Finala Campionatului Național de judo U 23, de la Poiana Brașov, de la finalul săptămânii trecute, a avut între protagoniste pe judoka de la CS Unirea Focșani – Rapid București. Fetele antrenate de sensei Adrian Moldoveanu au obținut două medalii de aur, prin Georgia Hagianu, la 48 kg. și Denisa Marin, la 78 kg., o medalie de argint, prin Iulia Moldoveanu, la 48 kg. și o medalie de bronz, prin Ionela Macovei, la 70 kg. Larisa Constantin a încheiat concursul pe locul 7 la 57 kg. La 48 kg., finala a fost focșăneană, între Giorgia Hagian u și Iulia Moldoveanu.

Pe echipe, CS Unirea Focșani – Rapid București s-a clasat a treia și a primit medaliile de bronz.