Concurs de desene on-line ,,Oraşul meu în viitor”
În cadrul proiectului ,,Săptămâna Copilăriei Adjudene”, ediţia a XI-a, organizat de Biblioteca municipală Adjud se va desfăşura concursul de desene on-line ,,Oraşul meu în viitor”. La acest concurs pot participa utilizatorii bibliotecii cu vârsta cuprinsă între 7-12 ani, câştigătorii fiind aleşi pe două categorii de vârstă: 7-9 ani ; 10-12 ani. Data limită pentru înscrierea exponatelor este 29 mai 2020. Desenele se trimit pe adresa: cititori@bibliotecaadjud.ro, împreună cu titlul desenului, numele artistului, vârsta acestuia, clasa şi şcoala, cu menţiunea ”Pentru concurs”. Desenele vor fi postate pe facebook-ul bibliotecii, în data de 1 iunie 2020. Vor fi premiate primele trei desene care adună cele mai multe like-uri, în perioada 1-5 iunie 2020. Premiile vor consta în cărţi.
Relaţii suplimentare puteţi obţine la adresa: bmadjudvrancea@gmail.com. Biblioteca municipală Adjud aşteaptă cu drag să vă înscrieţi în competiţie!
Expoziţia virtuală ,,Copilăria într-un desen”
În cadrul proiectului ,,Săptămâna Copilăriei Adjudene”, ediţia a XI-a, organizat de Biblioteca municipală Adjud, se va desfăşura expoziţia virtuală de desene ,,Copilăria într-un desen”. La această expoziţie virtuală pot participa utilizatorii bibliotecii cu vârsta cuprinsă între 6-14 ani. Desenele se trimit până la data de 28 mai 2020 pe adresa: cititori@bibliotecaadjud.ro, numele elevului, vârsta acestuia, clasa şi şcoala, cu menţiunea ,,Pentru expoziţie”. Expoziţia propriu-zisă va putea fi urmărită, în data de 2 iunie 2020 pe site-ul bibliotecii www.bibliotecaadjud.ro. la secţiunea Evenimente şi pe pagina noastră de facebook BibliotecaAdjud.
Relaţii suplimentare puteţi obţine la adresa: bmadjudvrancea@gmail.com. Biblioteca municipală Adjud aşteaptă cu drag desenele voastre!
Director, Prof. Valea Tatiana