Ediția: Marți 14 Mai 2024. Nr. 6623

Fotbal – Un foarte util joc de pregătire pentru juniorii U 19 ai CSM Focșani 2007

CSM Focșani 2007 – Gloria Buzău, elită, 1-5 (1-0)

Formația CSM Focșani 2007: Șimo (46 Pavel) – Dima, Drumea (46 Bontă), Manolache, Marinică (46 Stan) – Giorgio (67 Munteanu), Oprea (51 Hoțoi), Negoiță (76 Dănilă)– Floria, Gurgurov (76 Vlad), Dascălu.

Pentru CSM 2007 a marcat Dascălu, în minutul 18, când a fructificat o pasă primită de la Gurgurov.

Fotbaliștii U 19 ai CSM Focșani 2007, antrenați de Adrian Toma și Alin Samoilă-Sava, au jucat vineri, 14 februarie, pe stadionul Milcovul, al doilea amical al perioadei de pregătire. După ce duminica trecută au întâlnit, tot pe Milcovul pe LPS Buzău Elită, de care au dispus cu 4-1, ieri au au întâlnit alți buzoieni din categoria Elită, pe cei de a Gloria. După o primă repriză pe care au încheiat-o în avantaj, 1-0, în repriza a doua, în care au evoluat cu o formulă masiv schimbată, focșănenii au primit cinci goluri. În pofida scorului cu care au pierdut, gazdele au făcut un foarte bun meci de pregătire, util și jucătorilor și antrenorilor care încearcă să armonizeze o formație în care se regăsesc foarte mulți fotbaliști veniți de la LPS cu alții, din vechea formație a CSM 2007.