Ediția: Luni 20 Mai 2024. Nr. 6628

CSM Focșani 2007, victorie la baschet și egal la fotbal

Baschet, Cupa României: CSM Focșani 2007 – CSM Sighetu Marmației 88-82

Formația CSM Focșani 2007: Petrișor – 10 puncte, Amarghioalei – 5 puncte, Kilgore – 32 puncte, Crăciun – 3 puncte, Pop – 6 puncte, Olaru – 13 puncte, Toma, Cornelius – 19 puncte.

Sâmbătă seară, în Sala Polivalentă, CSM Focșani 2007 a disputat primul său joc oficial în fața propriului public, în compania CSM Sighetu Marmației. La capătul unei dispute spectaculoase, în care au arătat că sunt o echipă care poate aduce multe satisfacții susținătorilor, baschetbaliștii Focșaniului s-au impus cu 88-80. În tur, CSM Sighetu Marmației câștigase la diferență de 13 puncte: 85-72.

Fotbal, Liga a III-a: Metalul Buzău – CSM Focșani 2007 1-1 (1-0)

Formația CSM Focșani 2007: Dogaru – Săpunaru, Parlac, Beșa, Mihai – Manu, Salaoru, Lupu, Pădineanu – Predoiu, Pasăre. Au mai jucat Remus Popa, Negoescu, Budeanu, Lăudatu.

CSM Focșani 2007 a jucat sâmbătă după amiază, în deplasare, la Metalul Buzău, în etapa a șasea a campionatului Ligii a III-a. Gazdele au deschis scorul prin Sava, în minutul 31, iar oaspeții au egalat prin Pasăre, în minutul 72, când vârful focșănean a fost servit în adâncime de colegul de linie, Mădălin Predoiu, și a egalat cu siguranță!