La data de 31 decembrie 2017, ora 23.40, un bărbat, din comuna Golești, în timp ce conducea un autoturism pe DN2 E85, din direcția Focșani- Râmnicu Sărat, pe fondul vitezei neadaptate a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a pătruns pe contrasens, unde a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat, de 65 ani din municipiul Focșani, pe care l-a proiectat într-un alt autoturism, condus de un bărbat, din municipiul Râmnicu Sărat.
În urma impactului a rezultat vătămarea corporală ușoară a conducătorului auto de 65 de ani și a unui pasager, de 21 ani, din autoturismul care a pătruns pe contrasens. În cauză a fost întocmit dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Biroul de presă al IPJ Vrancea
1 ianuarie 2018