Fotbal, Liga a III-a: CS Panciu a remizat la Paşcani!

CS Panciu a făcut remiză pe stadionul din Pașcani cu echipa locală CSM, în meciul de vineri, din etapa a 19-a a Campionatului Ligii a III-a. Oaspeții au deschis scorul prin Hany, dar puteau înscrie mai devreme prin Pasăre care a trimis mingea în bară. Gazdele au egalat la una dintre ultimele faze ale primei reprize. Până la finalul partidei, nici o echipă nu a mai reușit să marcheze, scorul final rămânând cel de la pauză: 1-1!
    Formația pănceană a început meciul în formula: Irimia -Blănaru, Alupei, Parlac, Menghia- Voinea, Negoescu, Dima, Duca – Hany, Pasăre.
    CS Panciu se află pe locul 9 al clasamentului, cu 20 de puncte.
Celelalte rezultate ale etapei în seria I a Ligii a III-a:
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Åžtiința Miroslava 2-1
Atletico Vaslui – Sporting Liești 0-3
Inter Dorohoi – Petrotub Roman 1-1
Metalosport Galați – Olimpia Râmnicu Sărat 0-1
Aerostar Bacău – Cetatea Târgu Neamț 3-0
Cetatea a fost exclusă din competiție și pierde meciurile rămase la „masa verde”, iar FC Zagon – Bucovina Rădăuți s-au retras din campionat în iarnă.
    În etapa viitoare, sâmbătă, 16 aprilie, de la ora 17,00, FC Panciu întâlnește acasă pe Metalosport Galați.