Ediția: Sâmbătă 25 Mai 2024. Nr. 6633

Judo: CS Unirea Focşani, şase medalii la „Cupa Transilvania”!

Competiția internațională de judo pentru sportivi U 14 și U 16, masculin și feminin, „Cupa Transilvania”, care a avut loc la Cluj Napoca, la sfârșitul săptămânii trecute, s-a încheiat cu un frumos succes al judoka de la CS Unirea Focșani pregătiți de Adrian Moldoveanu și Mugurel Popa. Delegația uniristă a obținut șase medalii! Georgia Hagianu s-a clasat pe primul loc la 32 kg., după finala disputată cu colega sa de club, Iulia Moldoveanu, fiica profesorului Adrian Moldoveanu, care a primit medalia de argint. Maria Constantin a terminat concursul pe locul I la 42 kg., Alisa Constantin, pe locul al doilea, la 37 kg., Elena Macovei, pe locul II la 48 kg. La 63 kg., Denisa Marin a câștigat medalia de aur, pentru locul I.
Sportivii de la CS Unirea vor participa, astăzi, la Galați, la etapa de zonă – euroregiuni, la categoriile de vârstă U 14 și U 15.