Ediția: Joi 23 Mai 2024. Nr. 6631

ANL Unirea Odobeşti este campioana Ligii a II-a

Formația de minifotbal ANL Unirea Odobești este campioana din acest an a Ligii a II-a, după ce la finalul celor 11 runde, s-a clasat pe primul loc, cu 53 de puncte. Pe poziția secundă a ierarhiei s-a clasat Casa Panciu (50 puncte), iar pe locul 3 s-a situat Apollo Focșani (47 puncte). Lotul echipei din Odobești a fost format din următorii jucători: Valentin Andronic, Bogdănel Scocilcă, Ionuț Zăgan, Vlăduț Balaci, Cosmin Durțan, Mirel Durțan, Valentin Durțan, Claudiu Călin, Ionuț Nichita, Răzvan Stratulat, Cosmin Pasăre, Åžtefan Rotaru, George Miron și Alin Bratu. Manager: Vasile Roșu. Campioana ANL Unirea Odobești, dar și ocupantele locurilor 2 și 3 vor fi premiate de organizatorii Ligii de minifotbal Vrancea în cadrul unei festivități care va avea loc duminică, 7 iunie, de la ora 20.00, la Baza Sportivă Energosport din Focșani (Pasarela Odobești).