Mihaela Micu, locul I la Cupa „Vrancart – Oneşti- Tg. Ocna – Dofteana“

Tenismana Mihaela Micu (sportivă legitimată la CS Unirea Focșani) și-a trecut în palmares cel mai bun rezultat din acest an. Sportiva a câștigat Cupa „Vrancart – Onești- Tg. Ocna – Dofteana”, turneu de categoria I care s-a desfășurat la Onești și care face parte din Circuitul Național al Federației Române de Tenis de câmp. Participantă la categoria 16 ani feminin, Mihaela Micu a obținut victorii pe linie: 6-0, 6-1 cu Ioana Curelaru (AS TC Comănești), 6-1, 6-3 cu Maria Cortas (TC Micu As Iași) și 6-0, 6-1 cu Theodora Munteanu (SCM Bacău). „E printre cele mai apreciate întreceri de acest gen din țară. A fost primul turneu din cadrul circuitului nostru”, a spus președintele CS Tema Sport Onești, Emil Å¢intaru. Câștigătorii au primit puncte în clasamentele FRT, diplome, cupe și premii în bani.