Ediția: Sâmbătă 18 Mai 2024. Nr. 6627

Gimnasta Alina Crăciun, locul IV la „Naţionale“

14 cluburi din România au concurat la Buzău la ediția din acest an a Campionatului Național de gimnastică pentru junioare III, competiție la startul căreia s-au aliniat și gimnaste de la Clubul Sportiv Åžcolar Focșani. Din păcate, la nivelul II, CSÅž Focșani a ratat podiumul și s-a clasat pe locul 6, după Farul Constanța, CSÅž 1 Timișoara, CSÅž 1 Constanța, CSÅž Steaua București și CSÅž Buzău. 11 echipe si-au disputat întâietatea la Nivel I, câștig de cauză având gimnastele de la CSS Steaua București, urmate de cele de la CSM Arad și Farul Constanța II.
Echipa din Focșani s-a clasat pe locul IV.  Printre gimnastele care au reușit să obțină cele mai mari note din cadrul concursului s-a aflat și focșăneanca Alina Crăciun, care s-a clasat în final pe poziția a patra.