Raluca Vrabie şi Mircea Bostan, medaliaţi la Naţionalele de aruncări lungi

Etapa finală a Campionatului Național de atletism pentru aruncări lungi (juniori III, copii I, II și III), întrecere care s-a desfășurat la Complexul Sportiv Lia Manoliu din Capitală, a adus alte medalii pentru atleții de la Clubul Sportiv Åžcolar Adjud. Cel mai important rezultat al delegației adjudene în prima zi de concurs a fost obținut de Raluca Vrabie, sportivă care a câștigat titlul național în proba de aruncarea suliței de 500 grame la categoria juniori III, cu rezultatul de 39.98 metri. La aceeași probă, Georgiana Aida Marcu s-a clasat pe locul VI. În competiția masculină, la aruncarea suliței de 600 grame, adjudeanul Mircea Bostan a cucerit medalia de argint la juniori III, cu rezultatul de 46.42 metri, iar Cosmin Enache s-a clasat pe locul V. Sportivii sunt antrenați de Ioan și Camelia Ciortan.