Un nou pas greşit pentru juniorii B

Formațiile de fotbal juniori republicani ale LPS Focșani s-au întors doar un punct din deplasarea de la Ploiești, pe terenul echipelor similiare ale Petrolului. Meciul juniorilor A s-a încheiat cu 1-1 după ce, la pauză, era 1-0 pentru focșăneni golul fiind reușit de Pasăre. La începutul reprizei a doua, o eroare în apărarea oaspeților le-a permis ploieștenilor să egaleze, la singura lor ocazie de gol veritabilă. În continuare, LPS Focșani s-a aflat la cârma jocului, a risipit câteva mari situații, inclusiv de unu la unu cu portarul advers, din care ar fi putut înscrie cu un plus de concentrare.
În minutul 90, Pasăre a trimis din lovitură liberă, dar ghinionul său și al echipei sale a făcut ca mingea să lovească bara. LPS Focșani (juniori A) a evolulat cu: Ichim – Florin Florea, Constantin (46 Neagu), Dima, George Duca – Lăbunț, Moisă, Petrea (70 Naciu), Toader, Pasăre – Stratulat (60 Codrescu). Juniorii B au pierdut cu 3-1 (0-0), după ce au condus cu 1-0 prin golul înscris de Pascu. Echipa focșăneană a făcut deplasarea la Ploiești fără cinci jucători, dintre care, patru, titulari – Kumova, Băiculescu, Salaoru, Ursu, toți cu probleme de sănătate. LPS Focșani (juniori B) a evoluat cu: Ilie – Dediu, Grecu, Samoilă, Doagă, Marin – Alexandru Duca, Lozneanu, Pascu, Grigorică – Zaharia (Iulian Florea), Pascu. Joi, 27 martie, echipele LPS Focșani vor juca pa Milcovul, cu CSS Tecuci.