CSM Bacău le-a bătut pe LPS Focşani şi CSŞ Adjud

Cele două reprezentante ale Vrancei în Campionatul Național de handbal juniori II, LPS Focșani și CSÅž Adjud au pierdut la scor confruntările disputate în week-end împotriva liderului seriei, CSM Bacău, în cadrul ultimului turneu zonal, organizat la Bacău. Formația focșăneană, antrenată de Florin Drăgan a pierdut clar, 48-13 (25-3), la capătul unui meci fără istoric. Băcăuanii au început partida în forță, iar în minutul 15 tabel de marcaj arăta 15-0 pentru gazde, focșănenii înscriind pentru prima dată abia în minutul 16.
Vrâncenilor le-a rămas consolarea de a fi înscris cele mai frumoase goluri ale jocului, după două aeriene finalizate din extrema dreaptă. LPS Focșani: Mădălin Vrabie, Lucian Fluture – George Alexandru (4), Florin Ciocârlan (3), Andrei Mănăilă (3), Ionuț Poșa (2), Dan Budeanu (1), Vlăduț Dănăilă, Marius Oprea, Cosmin Martinescu, Eugen Nistoroiu, Răzvan Chitroceanu, Alexandru Dumitru.
Nici adjudenii de la CSÅž nu au scăpat fără a primi multe goluri din partea echipei băcăuane. Gazdele de la CSM s-au impus cu 47-13 (22-7). CSÅž Adjud a evoluat cu: Daniel Petrea, Rareș Roman – Claudiu Lovin (5), Ionuț Petrea (2), Marian Bejan (2), Andrei Panaite (1), Marius Mihăilescu (1), George Iosub (1), Iulian Tatu (1), Cosmin Roșu, Sebastian Roșu, Andrei Munteanu, George Mihalcea, Costel Savin, Alexandru Arginteanu. Antrenor: Adrian Dumitru.