Ediția:: Luni 17 iunie 2024. Nr. 6650

Dulcescu, primul calificat în finală

Ieri a debutat la Complexul Sportiv Lia Manoliu din Capitală etapa a doua a Grand-Prixului din cadrul Campionatului Național de atletism pentru juniori, tineret și seniori, întrecere la care participă și atleți vrânceni. Prima zi de concurs nu a fost prea bună pentru vrânceni. Corina Prisecaru (CS Unirea Focșani) s-a clasat pe locul 4 în proba de 10000 metri, Ionuț Manolache (Åžcoala 3 Adjud) a ocupat locul 8 în cursa de 10000 metri, iar Vlad Dulcescu (Unirea Focșani) a reușit calificarea în finala probei de 400 metri.
   Aseară, după închiderea ediției noastre, au intrat în competiție Ana Roberta Anghel (CSM 2007 Focșani) la 100 metri, Claudia Prisecaru, Simona Pioară (ambele de la Unirea) și Daniela Coman (LPS Focșani ), toate de la 3000 metri, Cristian Gheorghe (LPS Focșani) la 800 metri, Cătălin Popa (CS Unirea Focșani) și Alexandru Arbunescu (LPS Focșani) la 200 metri și Vlad Dulcescu la 400 metri garduri.