Locul 7 pentru Alina Diniţă & Co la „Europene“

Echipa națională feminină de rugby în 7 a României a încheiat pe locul 7 Campionatul European desfășurat la Praga, în Cehia. Fetele noastre au început tare, cu un succes în fața Georgiei, 5-0. Grație acestui succes, am acces în semifinalele turneului de consolare, pentru locurile 5-8. Moldova ne-a învins cu 17-12, fapt pentru care am jucat pentru clasamentul final, împotriva Croației. „Ghindele” au încheiat cu o victorie turneul, 19-5, implicit pe locul 7 al competiției. În finală, Belgia s-a impus în fața Suediei cu 24-0.
   În meciul pentru locurile 3-4, gazdele au trecut de Polonia cu 15-0. În echipa României a evoluat și Alina Diniță, sportivă din Gugești care în prezent reprezintă județul cu cinste la echipa Universitar Agronomia București (USAMV).