Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

ULTIMA ORĂ: Arbitru Mădălin Ivanciu, lovit la Urecheşti

Un simplu meci de fotbal, dintre Flacăra Urechești și Voința Cîrligele, din play-outul Superligii Vrancea s-a transformat astăzi într-un circ ieftin. În minutul 45 al partidei, la scorul de 2-1 pentru echipa gazdă, arbitrul întâlnirii, Mădălin Ivanciu a acordat o lovitură de pedeapsă echipei din Cîrligele, care a fost și transformată, iar după marcarea golului, jucătorul Silviu Abeaboieru, de la Flacăra Urechești și-a făcut dreptate singur. L-a lovit cu piciorul pe arbitru, apoi l-a strâns de gât și totul a culminat cu un cap în gură aplicat lui Ivanciu. Partida a fost oprită deoarece pe teren au pătruns mai muli spectatori care au vrut să-l lovească pe arbitru, spiritele fiind calmate ulterior. După pauză, au intervenit și forțele de ordine care pe durata partidei s-au adăpostit în mașina polției din cauza ploii. Scorul final a fost 2-2.