Ediția: Miercuri 15 Mai 2024. Nr. 6624

CSM Focşani, câştigătoarea Cupei Iaşi la fotbal

Grupa 1998 – 1999 de la clubul CSM Focșani a câștigat ediția din acest an a Cupei Iași, competiție organizată de clubul local FC Olimp pe terenul din Tomșani. Focșănenii, antrenați de Alin Samoilă, au obținut patru victorii și au pierdut un joc: 3-0 cu Sportul Studențesc, 3-1 cu Politehnica Iași, 4-1 cu LPS Iași și 7-3 cu Dacia Chișinău și au pierdut, 2-3 cu Ceahlăul Piatra Neamț. CSM s-a clasat în final pe locul I, Sportul Studențesc – locul II, Poli Iași – locul III, Ceahlăul Piatra Neamț – locul IV, Dacia Chișinău – locul V și LPS Iași – locul VI. La finalul competiției, Carlos Băiculescu a fost desemnat golgeterul turneului, cu 9 goluri. Pe durata întrecerii, CSM Focșani a evoluat cu: Glavana, Dediu, Salaoru, Pădineanu, Zaharia, Băiculescu, Marin, Doagă, Budeanu, Duca, Ursu, Mănăstireanu, Ene, Florea, Rotaru, Darabă, Puiu, Olaru și Bogdan. Echipele au fost răsplătite cu diplome, mingi și cupe.