Ediția: Marți 28 Mai 2024. Nr. 6635

Roberta Anghel a luat bronzul la „Naţionale“

Atleta Ana Roberta Anghel (CSM 2007 Focșani) a cucerit medalia de bronz la Campionatul Național de Tineret, competiție care a avut loc la București.
   Sportiva antrenată de Åžtefan Munteanu s-a clasat pe locul 3 în proba de săritura în înălțime (1,65m), deși a concurat împotriva unor sportive mai mari de vârstă, printre care și campioana mondială de cadeți. Corina Prisecaru și Andreea Simona Pioară, ambele de la CS Unirea Focșani, s-au clasat pe locurile 4 și 5 la Naționale la 3000 metri obstacole, cu 11:43,95. George Cosmin Musteață, de la LPS Focșani a terminat pe locul 8, iar Vlad Dulcescu, de la CS Unirea Focșani, pe locul 11 la 400 metri. Doi atleți vrânceni care concurează pentru cluburi din Capitală au încheiat competiția pe locul 4 la Campionatul Național de Tineret: Cătălin Voicu, de la Steaua București, la 800 metri și Andreea Roman, de la CS Olimpia, la aruncarea suliței.