Ediția: Vineri 10 Mai 2024. Nr. 6620

Eşec la handbal: Focşani – Iaşi 22-25 (11-9)

Politehnica Iași s-a dovedit a fi un adversar greu de trecut pentru handbaliștii de la echipa de seniori CSM 2007 Focșani. Ieri, focșănenii antrenați de Lucian Tucan au cedat pe teren propriu, 22-25 (11-9) în fața ieșenilor, dar scorul nu reflectă per ansamblu ceea ce s-a petrecut pe teren.
   După o primă repriză în care focșănenii au fost mai inspirați la finalizare și au intrat în avantaj la cabine, în actul secund, handbaliștii Focșaniului s-au întrecut în ratări și în greșeli neforțate. Iașiul a evoluat timp de opt minute în inferioritate numerică, dar până la finalul jocului, focșănenii nu au reușit să întoarcă soarta unui meci pe care ar fi putut să-l câștige.
   Runda viitoare a Diviziei A (duminică, 26 februarie), CSM 2007 Focșani va evolua pe terenul echipei Universitatea II Bucovina Suceava.