Ediția: Joi 23 Mai 2024. Nr. 6631

Sportiva Elena Andreea Dragomir, pe podium la „Ziua Judecăţii“

Cea de-a VII-a ediție a celui mai mare campionat internațional din lumea artelor marțiale din România, Judgement Day (n.r. în traducere, Ziua Judecății), s-a desfășurat la București, gazda evenimentului fiind cunoscutul Ciprian Sora. Invitații speciali la Judgement Day au fost Brian Beck – fondatorul competiției cu același nume de origine britanică și Ashley Beck – multiplu campion mondial WAKO și cascador în jocuri video și filme precum Iron Man 2, Clash of the Titans, Narnia – Prince Caspian. La turneul din Capitală au participat peste 600 de sportivi din Europa, iar clubul sportiv Nidan Focșani a fost reprezentat de sportiva Elena Andreea Dragomir, aceasta participând în probele de kata și musical form. Deși are numai 13 ani, Elena Dragomir s-a clasat pe locul 2 în proba de musical form (categoria -16 ani), iar în proba de kata, sportiva de la CS Nidan a ocupat locul 3.