Ediția: Vineri 17 Mai 2024. Nr. 6626

Poliţiştii vrânceni i-au ajutat pe cei gălăţeni

Încrâncenare maximă, ambiții și multe orgolii la turneul de zonă al „Cupei Poliției Române”, competiție de minifotbal care s-a desfășurat astăzi la Baza Sportivă Dagemar din Focșani, în organizarea Sindicatului Sed Lex și a firmei Dagemar, reprezentată de George David. După 10 meciuri, cea mai bună echipă s-a dovedit a fi selecționala județului Galați, care s-a clasat pe primul loc, fiind urmată de IPJ Vrancea și echipa din Brăila. Ultimul meci al competiției a fost și cel mai frumos, între Vrancea și Brăila, joc câștigat de vrânceni, 3-2 (2-0). În urma acestui succes, vrâncenii le-au dat o mână de ajutor celor de la IPJ Galați (care au obținut calificarea la turneul final de la Sibiu) și au terminat turneul pe locul doi, în timp ce brăilenii au rămas doar cu locul trei. La partide a asistat și vrânceanul Vasile Marica, președintele Sindicatului Sed Lex, iar la finalul competiției, primele trei clasate și jucătorii care s-au evidențiat au primit cupe și diplome individuale.