Ediția: Marți 28 Mai 2024. Nr. 6635

Times Pub este campioană judeţeană la minifotbal amator

Finala primei ediții a ligii de minifotbal Bergenbier la minifotbal amator a fost câștigată de echipa Times Pub, care, aseară s-a impus în finala mare a competiției 3-0 (1-0) în fața formației GSMobile. Locul 3 a revenit formației IPA Jandarmii care s-a impus în finala mică, scor 2-1, în fața celor de la Teomax.Vineri s-au jucat cele două semifinale ale întrecerii organizate la Baza Sportivă Energosport (Bariera Odobești), iar rezultatele au fost următoarele:
Times Pub – Teomax 4-2 (0-1, 2-2, după executarea loviturilor de departajare),
GSMobile – IPA Jandarmii 1-0 (1-0).
Câștigătoarea județeană va susține un tur preliminar cu campioana județului Galați, Atletico Abcoz. După o dublă manșă (tur, la Galați și retur, la Focșani), se va cunoaște echipa care va participa la turneul final de la Timișoara. Finala mică: IPA Jandarmii-Teomax 2-1; finala mare:Times Pub-GSMobile 3-0 (1-0).