Ediția:: Luni 17 iunie 2024. Nr. 6650

Concurs judeţean de karting

Baza sportivă a Liceului Tehnologic „Al. I. Cuza” din Panciu a găzduit, la sfârșitul săptămânii trecute, concursul județean de karting organizat de Palatul Copiilor din Focșani, împreună cu Clubul Elevilor din Panciu. La start s-au aliniat reprezentanți ai cluburilor de karting din tot județul, competiția desfășurându-se pe secțiuni și pe categorii de vârstă.
Astfel, la secțiunea Circulație, locul I a fost ocupat de pănceanul Andrei Ababei. La proba de conducere, categoria 10-12 ani, câștigător a fost Denis Cernat, reprezentantul Palatului Copiilor din Focșani. La categoria rezervată concurenților cu vârste cuprinse între 13 și 15 ani, locul I a fost ocupat de Cosmin Cotea, de la Clubul Elevilor din Odobești, Tot un elev din Odobești, Ma-rius Merchea, și-a adjudecat locul I și la categoria 16-18 ani. La desfășurarea în bune condiții a concursului, și-a adus contribuția profesorul Ilie Pește, coordonatorul Cercului de kar-ting din cadrul Clubului Elevilor din Panciu.