Ediția: Vineri 17 Mai 2024. Nr. 6626

Mihaela Micu, eliminată în „sferturi“ la Trofeul Dacia-Vrancart

Ediția din acest an a Trofeului Dacia -Vrancart, întrecere de tenis de câmp care se află în plină desfășurare la Onești nu a fost cu succes pentru tenismenii vrânceni. Mihaela Micu, sportivă de la Clubul Sportiv Unirea Focșani antrenată de Răzvan Bucuroiu a pierdut în trei seturi în faza sferturilor de finală, 2-6, 6-3, 16 în fața Teodorei Munteanu (SCM Bacău), după ce, Mihaela Micu câștigase partida din turul inaugural, 6-2, 6-1 cu Ioana Curelaru (Tenis Club Com). În turul secund al competiției de la Onești au fost eliminați alți doi tenismeni focșăneni: Andrei Holban a cedat, 4-6, 4-6 în fața lui Petru Berdilă (SCM Bacău), iar Nicholas Adiaconiței a fost învins de Radu Mistreanu (Tema Sport Onești, scor 6-1, 6-0.

Mădălina Lupu, în turul doi la „Naționale”

Tenismana focșăneană Mădălina Lupu (legitimată la clubul ICRMS Galați) participă în aceste zile la București la Campionatul Național individual de seniori și senioare. Sportiva a trecut de tabloul calificărilor și s-a calificat în turul doi al competiției, după ce a profitat de abandonul Åžtefanei Andrei (TC 2000 București) din primul tur. În faza a treia, tenismana focșăneană va evolua împotriva Laurei Andrei (TC Livone).