Ediția: Vineri 3 Mai 2024. Nr. 6617

A câştigat primul loc în ploaie

Tenismana Mihaela Micu (CS Unirea Focșani) este singura sportivă focșăneană care a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la competiția de categoria a patra Cupa „SCM – CJ-DJS” de la Bacău. Sportiva pregătită de Răzvan Bucuroiu s-a clasat pe locul I la competiția de categoria a patra Cupa „SCM – CJ-DJS” de la Bacău. La categoria 12 ani feminin, Mihaela Micu a obținut trei succese în tabloul „șah” (organizat între cele mai bune patru sportive). După victoriile, 6-1, 6-1 cu Ana Maria Manea (Tenis Club Iași) și 4-6, 6-3, 6-1 cu Ioana Săvescu (Ploiești), în meciul decisiv pentru câștigătoarea categoriei, focșăneanca s-a impus cu 6-2, 6-7 (3), 6-4 în fața Teodorei Munteanu (SCM Bacău). Turneul de toamnă a reunit la start apro-ximativ 130 de sportivi de la toate grupele de vârstă.