Ediția: Marți 21 Mai 2024. Nr. 6629

Tenismenii vrânceni, pe podium la Cupa „Simba Invest“

Patru tenismeni vrânceni au urcat pe podium la ediția din acest an a Cupei „Simba Invest”, de la Bacău, competiție care s-a adresat veteranilor și care a fost dotată cu premii în bani, diplome și cupe. În proba individuală, Vasile Pavel s-a clasat pe locul I la categoria +55 de ani masculin, iar la feminin, Alexandrina Păunescu s-a clasat pe locul II. Åži perechea de dublu formată din Firel Bîrsan și Virgil Străistaru a avut o evoluție de excepție și s-a clasat în final pe locul II la categoria -50 de ani. În clasamentele anuale întocmite de Federația Română de tenis de câmp, seniorii vrânceni ocupă următoarele poziții: Vasile Pavel – locul 20 la categoria 60 de ani și Firel Bîrsan – locul 9 la categoria 45 de ani.