Ediția: Joi 25 aprilie 2024 Nr. 6612

Alin Moldoveanu şi juniorii, pe podium la „Naţionale“

Sportivii secției de tir sportiv de la CS Unirea Focșani au urcat pe podium la prima etapă a Campionatului Național, competiție care a avut loc la Poligonul Tunari din Capitală. La seniori, Alin Moldoveanu s-a clasat pe primul loc (695 puncte), la juniori I, Cosmin Åžușu (locul I – 676p), Alexandru Lazăr (locul II – 673p) și Alin Blîndu (locul III – 658p) au terminat pe podium, în timp ce Bogdan Breană s-a clasat pe locul IV. La juniori II, Alin Năstasă a ocupat locul II, iar Alexandru Åžoldănescu s-a clasat pe locul III. Sportivii au dublă legi-timare cu CS Omega Tehnoton Iași, sunt antrenați de Adrian Alaci și au concurat la categoria 60 focuri aer comprimat. Următoarea competiție la care vor concura trăgătorii focșăneni este etapa a doua a Campionatului Național (24-25 aprilie).