Andreea Roman, locul I la Grand-Prixul din Capitală

Atleta Andreea Roman, legitimată la Clubul Sportiv Åžcolar Adjud, a obținut medalia de aur în proba de aruncare a suliței, la ediția din acest an a Grand-Prixului de atletism pentru juniori III, competiție care s-a încheiat duminică la București. Sportiva, pregătită de Gheorghe Catrinescu, a obținut rezultatul de 31.85m, iar în proba de 300m, Andreea Roman s-a situat pe locul 5. Adjudeanca este vicecampioană națională de juniori III, la Campionatul Național de aruncări lungi. La Grand-Prixul din Capitală, un alt adjudean, Florin Cristoiu, s-a clasat pe locul 3 în proba de aruncarea suliței. Sportivul este antrenat de Ioan Ciortan. La sfîrșitul acestei săptămîni, atleții adjudeni vor concura la etapa finală a Campionatului Național de juniori II.