Ediția: Vineri 24 Mai 2024. Nr. 6632

Petrea Hristea, argint la „Naţionale“

Plutonierul major Petrea Hristea a ocupat poziția a doua a podiumului, la „Crosul Ministerului Internelor și Reformei Administrative”, ediția 2007, competiție care s-a bucurat de participarea a peste 1600 de concurenți pe diferite categorii de vîrstă. Subofițerul a participat la ca-tegoria de vîrstă 30 – 50 de ani. La categoria de vîrstă de pînă la 14 ani, pe un merituos loc III s-a clasat Adelina Tărlungeanu fiica locotenentului Petrea Tărlungeanu, din IJJ Vracea, antrenată de Antonel Ivan din Mărășești. Festivitatea de premiere a fost oficiată de Ministrul Internelor și Reformei Administrative, Cristian David și chestorul Elisabeta Lipă, premiile constînd în echi-pamente sportive, biciclete, telefoane mobile.