Ediția: Sâmbătă 4 mai 2024. Nr. 6617

Victorie contestată pentru AS Cîmpineanca

AS Cîmpineanca s-a impus, 2-1 (1-0) pe terenul echipei Chimica Mărășești și a obținut locul care duce în play-offul Diviziei D. Oaspeții au marcat golul victoriei în ultimul minute de joc, după ce Chimica a avut o bară, cu trei minute înainte de final. Cei din Mărășești au formulat la final o contestație care va fi analizată mîine de AJF Vrancea. Voința Odobești s-a calificat în play-off, după o remiză, 1-1 la Odobești, iar Viitorul Homocea a cîștigat, 4-1 acasă cu FC Panciu, dar trebuie să aștepte rezultatul meciului de la Mărășești, pentru a ști dacă merge sau nu la play-off. Rezultatele etapei de ieri (ultima a sezonului): Unirea Bolotești – Voința Odobești 1-1, Rromstar Panciu – Avîntul Jariștea 0-3 (gazdele nu au asigurat asistența medicală), Viitorul Homocea – FC Panciu 4-1, Chimica Mărășești – AS Cîmpineanca 1-2, Siretul Suraia – Trotușul Ruginești 3-0 (neprezentare), CSM II Focșani – Unirea Å¢ifești 2-2, FCM Adjud – Unirea Pufești 0-3. Grupa B Foresta Broșteni – Voința Cîrligele 1-2, Zorile Cotești – CS Energia Vulturu 1-3, FC Dumitrești – AS FC Unirea Focșani 3-0, Victoria Gologanu – Unirea Milcovul 1-1, Flacăra Urechești – Victoria Bordeasca 3-1, Vulturul Focșani – ASA Steaua Focșani 3-2, Voința Sl. Ciorăști – Național Golești 1-4. Miercuri, de la ora 18, este programată ședința cu delegații primelor patru clasate din fiecare grupă. AJF Vrancea a anunțat că cele patru meciuri din play-off se vor disputa duminică, 27 mai, de la ora 18, pe terenurile din Odobești, Mărășești, Panciu și Vulturu. Semifinalele Diviziei D se vor disputa duminică, 3 iunie, iar finala play-offului este programată miercuri, 6 iunie, pe Stadionul „Milcovul”.