CSM Focşani a pierdut ruşinos la futsal cu CIP Deva

Echipa de futsal CSM Focșani a pierdut aseară, 1-5 (1-4) pe terenul formației CIP Deva, în etapa a XIV-a a Ligii I. Focșănenii au încasat trei goluri în doar două minute în prima repriză, nereușind să facă față presiunii publicului care a umplut pînă la refuz sala din Deva. Golul echipei din Focșani a fost marcat de Dorinel Popa. „Am jucat foarte prost în prima repriză, jucătorii au greșit mult și a lipsit concentrarea la fazele importante. Am dominat cea de-a doua repriză, dar ratările și maniera de arbitraj ne-au privat de un rezultat mai bun”, a declarat antrenorul CSM Focșani, Petrache Gurguiatu. De menționat că CIP Deva este reprezentanta României în Cupa UEFA la futsal. Duminica viitoare, în ultimul meci al acestui an, CSM Focșani va întîlni în Sala Polivalentă din Focșani echipa Poli Timișoara.