Ediția: Vineri 10 Mai 2024. Nr. 6620

Vlad Munteanu şi Sergiu Radu înscriu pentru Energie Cottbus

Jucătorii Vlad Munteanu și Sergiu Radu au marcat cîte un gol în meciul pe care Energie Cottbus l-a cîștigat cu scorul de 7-0, în fața formației de amatori Strausberg, informează cotidianul Lausitzer Rundschau. Munteanu a deschis scorul în minutul 14, în timp ce Sergiu Radu a stabilit scorul pauzei, 4-0, înscriind, în minutul 45, din penalty. Cei doi români au fost înlocuiți după pauză de antrenorul Petrik Sander. Energie Cottbus, formație nou-promovată în Bundesliga, nu a pierdut nici unul dintre cele 11 meciuri de verificare disputate de la reluarea pregătirilor. Energie va disputa primul meci oficial al sezonului în 12 august, cînd va întîlni, în deplasare, formația Borussia Monchengladbach, în prima etapă a ediției 2006/2007 din Bundesliga.