Alin Moldoveanu şi juniorii, pe podium la „Naţionale“

Sportivii secției de tir sportiv de la CS Unirea Focșani au urcat pe podium la prima etapă a Campionatului Național, competiție care a avut loc la Poligonul Tunari din Capitală. La seniori, Alin Moldoveanu s-a clasat pe primul loc (695 puncte), la juniori I, Cosmin Åžușu (locul I – 676p), Alexandru Lazăr (locul II – 673p) și Alin Blîndu (locul III – 658p) au terminat pe podium, în timp ce Bogdan Breană s-a clasat pe locul IV. La juniori II, Alin Năstasă a ocupat locul II, iar Alexandru Åžoldănescu s-a clasat pe locul III. Sportivii au dublă legi-timare cu CS Omega Tehnoton Iași, sunt antrenați de Adrian Alaci și au concurat la categoria 60 focuri aer comprimat. Următoarea competiție la care vor concura trăgătorii focșăneni este etapa a doua a Campionatului Național (24-25 aprilie).