Comunicat de presă:
La concursul regional de gimnastică și dans „CUPA PRIMĂVERII” ediția a XIX-a, poziția 492, desfășurat la Palatul Național al Copiilor București, în data de 13 aprilie 2024, Steluțele Vrâncene de la Palatul Copiilor Focșani au adus strălucire pe scena Palatului Național și s-au întors victorioase cu patru locuri I, trofee, medalii și cupe! Au participat copii de categorii cu vârstă 6-8 ani și 8-10 ani ce au intrat în competiție cu suite populare, gimnastică aerobică de bază și majorete! Au fost aplaudați de public și apreciați de membrii juriului, cei din urmă oferindu-le locuri fruntașe! Bucuria a fost nemăsurată pentru copii, iar dragostea lor pentru dans a crescut! Dansul, o activitate nobilă, le dăruiește copiilor o dezvoltare extrem de frumoasă și le pune în valoare personalitatea!
Profesor coordonator Drăcșanu Marinela
Director Palatul Copiilor Focșani, Anghel Raluca Maria
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240417-WA0033-768x1024.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240417-WA0046-768x1024.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240417-WA0045-1024x577.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240417-WA0035-768x1024.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240417-WA0039-1024x824.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240417-WA0044-1024x768.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240417-WA0041-768x1024.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240417-WA0043-1024x768.jpg)