- CSM Focșani 2007 – Unirea Braniștea sâmbătă, 13 aprilie, de la ora 17:00, pe Stadionul Milcovul
Play-off-ul Seriei a doua, a Ligii a III-a la fotbal continuă cu jocurile etapei a treia când pe Milcovul va veni, pentru meciul cu CSM Focșani 2007 de sâmbătă, de la ora 17:00, Unirea Braniștea. Oaspeții, care nu au ca obiectiv promovarea, vor veni să joace pentru onorarea competiției în timp ce gazdele trag cu ochiul spre Liga a II-a. În precedentele două etape, focșănenii au câștigat și au pierdut câte o dată, în timp ce brăniștenii au fost întrecuți la Buzău și au făcut egal acasă cu Lieștiul. Situația din clasament din acest moment se va regăsi, foarte probabil, și la final de play-off. CSM 2007 nu-și permite să nu câștige pentru că și-ar adăuga cenușiu la imagine. Raportul real de forțe dintre cele două combatante indică gazdele ca mari favorite la victorie. Iar pentru focșăneni va fi un meci de calibrare a jocului pentru baraj! Până atunci, Adrian Senin și jucătorii pe care îi antrenează au de pregătit meciurile ce vor decide promovata, la care vor ajunge cu lejeritate!