Ediția: Vineri 10 Mai 2024. Nr. 6620

• Anastasia Dochioiu, medalie de bronz la Campionatul Național

• Sportivii clubului focșănean au obținut două medalii și la Campionatul Național de kempo

Sportivii CS Addras Focșani au participat la finalul săptămânii trecute la două competiții de nivel național. Recent afiliat la Federația Română de Taekwondo ITF, clubul focșănean a fost reprezentat la Campionatul Național care a avut loc la Baia Mare, în Sala Lascăr Pană, în perioada 7 – 10 martie, de câțiva sportivi, dintre care cea mai bună clasare a avut-o Anastasia Dochioiu – locul 3 la luptă individual II juniori 13-15 ani, 9-3 gup, -56 kg.

La București, la Complexul Sportiv Apollo, duminică, 10 martie, la Campionatul Național de semi kempo, CS Addras a câștigat prin Toni Comănescu, locul 1 la 12-14 ani, – 60 kg. iar Roberto Tănăsache s-a clasat pe locul la 3 seniori, +95 kg. „Foarte bune prestații au avut și ceilalți sportivi încriși în concursuri – Giorgio Ursu și Răzvan Balosin la Taekwondo și David Ionuț Mironică, Dragoș Chirilă, Mateo Ștefan Desagă la Kempo. Felicitări sportivilor și antrenorilor pentru munca depusă în sala de antrenament. Mulțumim părinților și susținătorilor noștri”, este precizat într-un comunicat primit de la CS Addras Focșani.