Ediția: Joi 16 Mai 2024. Nr. 6625

Handbal, tineret, CSM București – CSM Focșani 2007 27-27 (12-15)

Formația CSM Focșani 2007: Vișan, Zaharia, Andronic – Dochioiu – 1, Popa, Golea – 7, Anton, Tertelici, Ciobanu – 2, Pavlov – 4, Toboșaru – 10, Apostu, Tânjală, Lazoreac – 3.

În etapa a 8-a a Campionatului Național de tineret, Seria B, CSM Focșani 2007 a jucat în deplasare, ieri, 12 februarie, cu CSM București. Gazdele au condus până în minutul 20, când era 10-9, oaspeții au egalat, au preluat conducerea și la pauză aveau un avantaj de 3 goluri, 15-12. În repriza a doua, tot focșănenii au fost mai productivi până în minutul 45:35 când s-a făcut egalitate la 20, după care echipele s-au aflat pe rând cu un gol în față. După 27 egal cu un om în plus și atacul,  bucureștenii au ratat și meciul s-a terminat nedecis.

CSM Focșani 2007, care se află pe locul al treilea al clasamentului, urmează să întâlnească în Sala Polivalentă pe CSM Vaslui sâmbătă, 17 februarie.