Ediția: Joi 2 Mai 2024. Nr. 6616

Futsal, Cupa României – ACS Mausoleul Mărășești este în sferturile de finală!

• CFF Clujana Cluj Napoca – ACS Mausoleul Mărășești 0-5 (0-2)

Optimile de finală ale Cupei României la futsal au programat pentru ACS Mausoleul Mărășești deplasarea la Cluj Napoca pentru meciul de duminică, 4 februarie, cu formația locală CFF, fostă divizionară de Liga 1. Oaspeții, care ocupă locul 6 în Liga 1, s-au impus cu lejeritate, 5-0, după ce la pauză era 2-0. Pentru ACS Mausoleul au înscris Ovidiu Tudose – 2, Octavian Cireș, Claudiu Mănăilă și Eduard Petre. În sferturile de finală, formația din Mărășești va întâlni învingătoarea partidei dintre CS Luceafarul Buzău – CSM Târgu Mureș care va avea loc miercuri, 7 februarie.

În celelalte jocuri din optimi s-au înregistrat rezultatele: AS Inter Gheorgheni – ACS West Deva 3-2 (3-2); ACS Fortius 2014 Buzău – FK Odorheiu Secuiesc 2-15 (1-7); ACS Futsal Ceahlăul Piatra Neamț – CSM Deva 4-9 (1-5); ACS Șoimii Șimand – CS United Galați 3-10 (1-4); CSF CFR 1933 Timișoara – ACS Kereszthegy Remetea 5-1 (3-0); ACS Korondy Junior 2017 Corund – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 2-8 (1-3).

În sferturile de finală vor avea loc meciurile: Futsal Klub Odorheiu Secuiesc – CSF CFR 1933 Timișoara; AS Inter Gheorgheni – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe; CSM Deva – CS United Galați; ACS Mausoleul Mărășești – CS Luceafărul Buzău / CSM Târgu Mureș